Oringi - Poradnik
Oringi - Poradnik - Informacje Techniczne
W tym artykule omówimy jakie jest przeznaczenie, sposób działania oraz jakie są zalety Oringów oferowanych przez ProPolimer.
Różnorodność zastosowań pierścieni uszczelniających typu Oring wynika w dużej mierze z różnorodności dostępnych materiałów używanych do produkcji Oringów. Postaramy się wyjaśnić i doradzić jak prawidłowo wybrać Oringi.
Dobranie odpowiedniego rozmiaru ma kluczowe znaczenie dla skuteczności uszczelnienia. Poniżej przedstawiamy zalecenia aby prawidłowo zmierzyć nowy lub zużyty Oring.
Oringi czasami ulegają awarii lub pękają i w takich sytuacjach należy wymienić Oringi. Poniżej postaramy się doardzić kiedy należy wymienić Oringi.
Zapobieganie awarii uszczelnienia Typu Oring oraz znalezienie kompetentnego dostawcy Oringów jest niezbędne do utrzymania sprawności maszyn i urządzeń. W tym artykule doradzimy jak prawidłowo serwisować Oringi.
Wraz z rozwojem elastomerów i polimerów Oringi są wykorzystywane w prawie wszystkich układach mechanicznych w dowolnych warunkach środowiskowych i temperaturowych biorąc pod uwagę kompatybilność chemiczną.
Które Oringi wybrać ? Oringi NBR, Oringi SIlikonowe, Oringi EPDM a może Oringi Viton - FKM. Oring jest najprostszym i najbardziej wszechstronnym uszczelnieniem dostępnym na rynku.
Przedstawiamy wykres porównawczy zakresu temperatury roboczej dla podstawowych elastomerów z jakich mogą być wykonane Oringi.
Ciśnienie robocze uszczelnienie Typu Oring zależy od grubości oringa oraz od szczeliny.
Pierścieni uszczelniających typu O-ring można używać jako:
- uszczelnienia statyczne
- uszczelnienie mechaniczne
Typy uszczelnień dynamicznych z wykorzystaniem uszczelnienia typu Oring
Pierścienie oporowe stasuje się w przypadku wysokich ciśnień.